Co przyda się do profesjonalnego wędkowania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wędkarstwo to wspaniałe i pasjonujące zajęcie, któremu z roku na rok poświęca się coraz więcej osób. Aby jednak móc bez przeszkód łowić ryby, nie wystarczą same dobre chęci. Trzeba jeszcze zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt oraz zestaw akcesoriów – mowa tutaj m.in. o wędce, spławikach, żyłkach oraz zanętach. Wszelkie niezbędne elementy ekwipunku profesjonalnego wędkarza zakupimy w specjalistycznym sklepie wędkarskim – zarówno stacjonarnym, jak i internetowym.   

Prawidłowo dobrana wędka to nie wszystko 

Podstawowym elementem zestawu wykorzystywanego na co dzień przez profesjonalnego wędkarza jest oczywiście wędka. Do połowu popularnych ryb w jeziorach i rzekach (np. karpi, okoni, leszczy, sumów) w zupełności wystarczy rozkładany model teleskopowy o długości maksymalnie 4 metry, wyposażony w funkcjonalny i niezawodny kołowrotek. Taki sprzęt musi się charakteryzować ciężarem rzutu na poziomie około 15-80 g. Do łowienia ryb drapieżnych przeznaczone są natomiast specjalne wędki spinningowe z kołowrotkiem precyzyjnie nawijającym żyłkę na szpulę. Są one dużo lżejsze i bardziej elastyczne od tradycyjnych wersji.

W ekwipunku wędkarza muszą się także znaleźć haczyki w różnych rozmiarach (z przyponami i bez), żyłki, ciężarki (niezbędne w metodzie spławikowej), spławiki, a także liczne przynęty (żywe robaki, muchy, woblery itp.) oraz zanęty (kulki proteinowe, gotowe karmy sypkie). Oprócz tego nie obejdzie się bez rozkładanego krzesełka, płaszcza przeciwdeszczowego, podpórki na wędkę, siatki do przechowywania złowionych ryb, podbieraka, wiadra gospodarczego do mieszania zanęty i ostrego noża (najlepiej solidnego scyzoryka).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*