Co trzeba wiedzieć o osuszaniu budynków?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poszukiwanie przyczyny

Zawilgocenie budynku to poważny problem, który może doprowadzić do osłabienia całej konstrukcji, a także pojawienia się pleśni i grzybów na ścianach. Żeby osuszanie budynku było skuteczne, należy najpierw odnaleźć i usunąć przyczynę zawilgocenia ścian i murów. Jednym z powodów gromadzenia się wilgoci w budynkach może być nieprawidłowa izolacja fundamentów. Zdarza się także, że istniejąca izolacja uległa wyeksploatowaniu, tracąc swe właściwości.

Przyczyną gromadzenia się wilgoci wewnątrz pomieszczeń mogą być również pojawiające się mostki termiczne, czyli zimne miejsca na ścianach. Powstają one zwykle na skutek nieprawidłowo wykonanej termoizolacji budynku. Za nadmiar wilgoci w pomieszczeniach odpowiedzialna może być także słaba wentylacja. Dopiero kiedy uda się ustalić i usunąć źródło problemu, można przystąpić do zasadniczej części prac.

Różne metody osuszania budynków

Osuszanie budynków ma charakter nieinwazyjny lub inwazyjny. Najprostsza metoda nieinwazyjna polega na usprawnieniu cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach. Specjaliści sięgają również po różnego rodzaju osuszacze, które usuwają wilgoć poprzez kondensację, absorpcję lub nagrzewanie. Coraz powszechniej stosuje się też mikrofale. Jeśli chodzi o metody inwazyjne, na wyróżnienie zasługuje iniekcja ciśnieniowa betonu. Polega ona na wstrzykiwaniu w mury preparatu, który wiąże wilgoć i tworzy skuteczną warstwę izolacyjną. O tym sposobie można uzyskać więcej informacji na http://kaiser-one.pl/iniekcja-cisnieniowa-betonu/.

Do metod inwazyjnych należy także podcinanie murów oraz stosowanie tynków renowacyjnych. Tego rodzaju specjalistyczne usługi świadczy coraz więcej firm. Osoby mieszkające w okolicach Wrocławia zainteresowane tego rodzaju ofertami powinny szukać ogłoszeń typu osuszanie budynków Dolny Śląsk. Należy pamiętać, że zawilgocone mury stanowią doskonałą pożywkę dla grzybów i pleśni, które mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie. Dlatego też problemu tego nie należy lekceważyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*