Co warto wiedzieć o pompach do szamba?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Warto zapoznać się z podstawowymi informacjami o pompach, zwłaszcza gdy nie wiemy jaki rodzaj pompy przyda nam się do naszego szamba. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów pomp zatapialnych, z których możemy wyróżnić pompy do ścieków, a także pompy do brudnej wody.

Pompy do brudnej wody

Za pomocą pomp zatapialnych przeznaczonych do brudnej wody, przetłacza się zanieczyszczoną wodę ze zlewozmywaków, zmywarek do naczyń, pralek, umywalek. Jeśli mamy podejrzenie, że zanieczyszczona woda może posiadać drobinki piasku, gdy używamy ją do odwadniania garaży czy piwnic, musimy sprawdzić w dołączonej do niej instrukcji czy pompa nadaje się do przetłaczania takich substancji. Takich pomp nie powinno się używać do pompowania ścieków, w których znajdują się fekalia, gdyż mają zamontowany zbyt mały przelot swobodny. Średnica przelotu w środku pompy jest zbyt mała. Wynosi ona zazwyczaj od 10 do 50 mm.

Pompy do ścieków

Pompa do szamba zatapialna z przeznaczeniem do ścieków, wykorzystywana jest w celu pompowania wszelkiego rodzaju ścieków bytowo-gospodarczych, czyli między innymi fekaliów. Za jej pomocą można odpompowywać ścieki z takich przyborów jak wanna, miski ustępowe albo z całego domu. Korzysta się z niej, kiedy ubikacja, łazienka lub pralnia, położona jest w piwnicy. Taka pompa użytkowana jest tak samo w domach, gdzie nie można odprowadzić ścieków grawitacyjnych. Kiedy na przykład posesja leży w dużej odległości, od sieci kanalizacyjnej a pochylenie terenu jest zbyt małe, wtedy nie można uzyskać odpowiedniego spadku na przykanaliku, więc przewód się samodzielnie nie oczyszcza. Wtedy można odprowadzić ściek tylko dzięki systemowi pompowemu.

Ciekawą ofertę pomp znajdziesz na przykład, na stronie: sklephypo.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*