Czy podróż do Niemiec jest trudna?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niemcy to piękny kraj i ma wiele do zaoferowania. Jest to społeczeństwo wielokulturowe, w którym ludzie z całego świata żyją w harmonii. Sam kraj jest domem dla wielu różnych kultur, z których każda ma swoje unikalne tradycje i jedzenie.

Wcale nie jest bardzo trudno się tu dostać! Kraj ma doskonałe połączenia komunikacyjne z innymi krajami w Europie i poza nią, dzięki czemu łatwo się poruszać. W rzeczywistości Niemcy są tak ważnym węzłem komunikacyjnym, że często nazywa się je „Bramą do Europy”.

Czy Niemcy są bezpieczne?

Ogólnie rzecz biorąc, tak. Wskaźnik przestępczości w Niemczech jest stosunkowo niski w porównaniu do innych krajów europejskich. Są jednak obszary, w których należy zachować dodatkowe środki ostrożności, jeśli podróżujesz samotnie w nocy lub jeśli jesteś kobietą. Są to duże miasta, takie jak Berlin czy Monachium, a także mniejsze, jak Kolonia czy Frankfurt nad Menem.

Dodatkowo w Niemczech nie brakuje pysznego jedzenia! Kuchnia niemiecka ma swoje korzenie w kuchni francuskiej, więc wiele tradycyjnych potraw zawiera sosy śmietanowe i sery. Jednak w większości menu dostępne są również opcje wegetariańskie – wystarczy zapytać!

Jak się tam dostać?

Najłatwiejszym sposobem na dotarcie z jednego miejsca w Niemczech do drugiego jest samolot; w rzeczywistości w całym kraju jest kilka lotnisk, z których możesz wyruszyć. Z tych lotnisk zazwyczaj łatwo jest złapać połączenie na lotnisko Berlin Tegel (TXL) lub Monachium (MUC). Aby dostać się z TXL lub MUC do centrum miasta. Możesz również wybrać bus do Niemiec Wielkopolska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*