Ślesin – piękny zakątek w Wielkopolsce

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ślesin to bardzo atrakcyjne pod względem turystycznymi miasto położone w powiecie konińskim. Jego historia sięga początków XIII wieku. To malownicze miasto leży nad jeziorem Ślesińskim i Mikorzyńskim. Ślesin od lat przyciąga odwiedzających niezwykłymi walorami turystycznymi.

Atrakcje przyrodnicze

Wielbiciele kąpieli z pewnością powinni udać się nad Jezioro Mikorzyńskie i Ślesińskie. Co ciekawe, do tych jezior trafiają ciepłe wody z pobliskiej elektrowni. Dzięki temu temperatura wody jest wyższa o 4 do 6 stopni Celsjusza. Przez obydwa te jeziora przechodzi Kanał Ślesiński, łączący Wartę z Gopłem. Ma on 32 m długości. Park w Ślesinie jest natomiast świetną atrakcją dla miłośników długich spacerów na łonie natury. Dostępne jest też niejedno pole namiotowe w Ślesinie

Atrakcje architektoniczne

W Ślesinie znajduje się kościół parafialny pw św. Mikołaja z II połowy XIX wieku. Został on wybudowany w stylu neogotyckim. Na ołtarzu bocznym znajduje się tam późnobarokowy obraz św. Mikołaja Biskupa, który pochodzi z końca XVIII wieku. Kolejną atrakcją jest klasycystyczny łuk triumfalny powstały w 1811 lub 1812 roku na cześć Napoleona. Wiąże się z nim interesująca historia. Mieszkańcy stawiając łuk, mieli nadzieję, że Bonaparte będzie przez niego przejeżdżał nacierając na Rosję. Prawdopodobnie tak się jednak nie stało. Warte zobaczenia są również pomnik ku czci Polaków rozstrzelanych przez Niemców, pomnik św. rodziny oraz pomnik Napoleona. Ze względu na liczne atrakcje, nie trudno jest o noclegi w Ślesinie. Z pewnością warto tam pojechać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*