Czy warto zatrudniać w swojej firmy obcokrajowców?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Optymalizacja zatrudnienia pracowników w przedsiębiorstwie to skompletowanie wykwalifikowanej kadry, pełne wykorzystanie jej potencjału, oraz minimalizacja kosztów zatrudnienia. W niektórych sektorach gospodarki takich jak budownictwo, rolnictwo czy przetwórstwo owoców, część prac ma charakter sezonowy. W pewnych okresach brakuje rąk do pracy, a w innych trudno znaleźć zajęcie dla całej załogi. W jaki sposób można rozwiązać ten problem?

Jak zasilić skład personalny firmy?

Do Polski przybywa corocznie wielu obcokrajowców, którzy chętnie podejmą pracę na dłuższy lub krótszy okres. Szczególnie duży jest napływ naszych wschodnich sąsiadów z Ukrainy. Warto zatem skorzystać z pomocy agencji pośrednictwa pracy dla Ukraińców. Przedsiębiorca zdefiniuje swoje potrzeby, a agencja zajmie się całą resztą. Znajdzie odpowiedniego fachowca i załatwi wszystkie formalności prawno-administracyjne. Najbardziej korzystny dla przedsiębiorstwa jest leasing pracowników z Ukrainy. To innowacyjna forma zatrudnienia dogodna zarówno dla pracodawcy, jak też dla pracobiorcy.

Aspekt ekonomiczny i społeczny

Formuła leasingowa polega na tym, że agencja zatrudnia pracownika w swojej firmie, a następnie deleguje go do innego przedsiębiorstwa na określony okres. Leasing pracowników z Ukrainy wiąże się więc z obniżeniem kosztów zatrudnienia oraz z możliwością zwiększenia liczebności załogi na czas prac sezonowych. Ze względu na praktyczność takiego rozwiązania, dobrze jest pozyskiwać do swojej firmy obcokrajowców. A w szczególności pochodzących z kraju o trudnej sytuacji gospodarczej i politycznej. Warto im pomóc.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*