Pracownicy zagraniczni, czy to dobra inwestycja?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wśród ekonomistów panuje coraz większa zgoda, że migracja pobudza wzrost gospodarczy i prowadzi do wyższych płac również dla rodzimych pracowników.

Dlaczego zatrudniamy międzynarodowo?

Idea zatrudniania pracowników zagranicznych stała się dość popularna w ciągu ostatnich kilku lat. Wraz z ekspansją globalizacji i zapotrzebowaniem na pracowników, wiele firm zatrudnia teraz ludzi z innych krajów do pracy w ich progach. Jest to świetna okazja dla osób, które pragną zamieszkać za granicą, a firmy, które z otwartymi ramionami przyjmują pracowników z zagranicy, dają im szansę na dobry początek, same zyskując szansę na zdobycie cennych pracowników.

Jakie są korzyści?

Istnieje wiele korzyści z zatrudniania pracowników zagranicznych. Pierwszą z nich jest to, że ich zatrudnienie pomoże zaoszczędzić Twojej firmie dużo pieniędzy w dłuższej perspektywie. Kolejną korzyścią jest to, że mają oni inne perspektywy i doświadczenia niż rodzimi pracownicy, co może sprawić, że Twoja firma stanie bardziej innowacyjna – http://www.laxowork.pl/rekrutacja-pracownikow-z-ukrainy/. Ponadto, jeśli zatrudnisz kogoś z innego kraju, pomoże to zmniejszyć stopę bezrobocia, jak również da tym pracownikom możliwość zdobycia cennego doświadczenia poprzez pracę dla międzynarodowej firmy, więc staje się to korzyścią obopólną.

Jakie są wady?

Istnieją również pewne wady związane z zatrudnianiem pracowników zagranicznych z innego kraju, takie jak bariery językowe, różnice kulturowe i problemy z transportem. Bariery językowe mogą być czasami trudne, gdy komunikujemy się z kimś, kto zupełnie nie zna języka polskiego, lub jego Angielski jest nie najlepszy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*