Czy wypożyczanie samochodów jest opłacalne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W obecnych czasach samochód to najwygodniejszy środek transportu. Można go używać na co dzień, odbierając dzieci z przedszkola, jadąc do pracy, na zakupy, czy na wakacje. Nowe modele z salonu jednak do tanich nie należą, przez co wiele z osób rezygnuje z posiadania własnego auta, przesiadając się na inny środek lokomocji, taki jak pociąg, autobus, tramwaj, czy rower. O ile funkcjonowanie bez własnego pojazdu nie musi być uciążliwe, to jednak w pewnych sytuacjach jego brak może dać się we znaki np. wówczas, gdy w grę wchodzą wakacje w miejscu, gdzie ciężko jest dotrzeć jakimkolwiek innym transportem. Wtedy warto rozważyć wypożyczenie samochodu na ten czas.

Ile kosztuje wypożyczenie auta?

Cena za wypożyczane auta oczywiście różni się w zależności od wybranego modelu. Samochody, których silnik ma lepsze osiągi, będą automatycznie droższe. Cena zależy również od tego, czy m.in. skrzynia biegów jest manualna, czy automatyczna, albo czy dany model tankowany jest na benzynę, diesela, czy może jest hybrydowy. Wpływ na koszta ma także wyposażenie pojazdu, wśród którego znaleźć można klimatyzację, zestaw głośnomówiący, radio, tempomat, USB, czy czujniki parkowania.

Niekiedy, tak jak w przypadku wypożyczalni https://www.best-rent.pl/wypozyczalnia-samochodow-warszawa/ rolę gra również liczba dni najmu, gdyż na im dłuższy okres wypożyczany jest samochód, tym korzystniejszą cenę za dobę firma jest w stanie zaproponować. Przy dobrym wyborze, kwota może zamknąć się nawet w niecałych 100 zł za dobę. Do tego należy doliczyć również kaucję, która jest zwracana po oddaniu samochodu do wypożyczalni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*