W co każdy brodacz zaopatrzyć się powinien?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach zadbana i okazała broda stała się prawdziwym hitem męskiej mody. Coraz więcej osób decyduje się na jej zapuszczanie, jednak świadoma pielęgnacja brody może być prawdziwym wyzwaniem dla początkujących. Na szczęście rynek odpowiada na potrzeby konsumentów i w sklepach możemy znaleźć całe mnóstwo akcesoriów i kosmetyków do jej pielęgnacji. Podpowiadamy, co powinno się znaleźć w ekwipunku początkującego brodacza.

Akcesoria do pielęgnacji brody

Żeby broda była piękna i zadbana, powinna być przede wszystkim elegancko i równo obcięta, dlatego podstawowymi akcesoriami dla brodaczy są maszynki do golenia elektryczne. Gwarantują one nie tylko precyzję golenia, ale także komfort. Warto również zaopatrzyć się w specjalny kartacz do brody. Jest to nic innego jak szczotka do czesania i układania brody, która nie tylko pomoże nam wyglądać efektownie, ale także zadba o higienę i kondycję zarostu.

Podstawowe kosmetyki do brody

Jak już wiemy, konieczne są akcesoria do golenia. Nie warto jednak zapominać o odpowiednich kosmetykach. Żeby nasza broda wyglądała efektownie i estetycznie, a także była zadbana i zdrowa powinniśmy zaopatrzyć się w olejki i balsamy do jej pielęgnacji. Pozwolą one odpowiednio okiełznać odstające włosy oraz ukształtować brodę w taki sposób, aby najlepiej nam ona odpowiadała. Warto także zainwestować w szampon do brody oparty na naturalnych składnikach i pozbawiony silikonów. Jest on specjalnie przystosowany do włosów na twarzy, które są dużo grubsze od tych na głowie i wymagają specjalnej pielęgnacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*