Czym powinniśmy się kierować przy wyborze fotografa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W życiu jest wiele, pięknych wydarzeń, które chcielibyśmy uwiecznić na zdjęciach. Zatrzymanie ważnych dla nas momentów oraz możliwość powrotu do nich na fotografiach jest wspaniałą pamiątką. Każdy może robić zdjęcia, mniej lub bardziej profesjonalne. Jeśli jednak zależy nam na najlepszej jakości i uchwyceniu piękna chwili, to najbezpieczniej jest udać się do zawodowego fotografa.

3 ważne aspekty przy wyborze fotografa

Od wyboru właściwego profesjonalisty zależy nasze zadowolenie z efektów jego pracy. Ulotnych momentów i ważnych wydarzeń nie da się powtórzyć, dlatego warto zastanowić się nad trzema aspektami przy wyborze fotografa, aby zdjęcia oddawały magię chwil i budziły same pozytywne wspomnienia. Przede wszystkim zajrzyjmy do portfolio. Każdy, profesjonalny fotograf powinien posiadać zbiór fotografii, które są jego wizytówką i pokazują jakość jego pracy. Jeśli styl robienia zdjęć, ujęcia, kompozycja nie przypadły nam go gustu, można oczywiście omówić tę kwestię z fotografem, jednak tu powinna zapalić się nam czerwona lampka. Bo skoro większość zdjęć nie trafiła w nasze upodobania, sposób uwiecznienia chwil wydaje się nam zbyt sztuczny, a pozy nienaturalne i wymuszone, to raczej małe szanse, że w naszym przypadku fotograf zmieni styl fotografowania.

Drugim, bardzo ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze profesjonalisty do robienia zdjęć jest jego otwartość na propozycje i gotowość na sugestie klienta. To bardzo istotne, aby fotograf nie trzymał się utartych schematów i brał pod uwagę wizję zleceniodawcy. Sam kontakt, sposób porozumienia się i możliwość omówienia efektów końcowych sesji świadczą o profesjonalnym podejściu fotografa do swojej pracy i są kluczowym elementem współpracy. Profesjonalistę, który wysłucha naszych uwag i jest gotów na nowe wyzwania znajdziemy na stronie https://studiostyl.net.

Trzecim punktem, który powinien nas zainteresować podczas szukania fotografa są jego możliwości techniczne. Mowa tu m.in. o dronie – zdjęcia robione z wysokości są bardzo popularne i widowiskowe, jednak nie każdy fotograf posiada drona w swojej ofercie. Zatem, jeśli zależy nam na ujęciach z powietrza, sprawdźmy najpierw, czy wybrany przez nas profesjonalista oferuje tego typu usługę.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*