Jak wybierać buty dla dziecka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybieranie butów dla dziecka rządzi się swoimi prawami, których dla bezpieczeństwa malucha należy przestrzegać. Przede wszystkim warto sprawdzać rozmiar stopy, co trzy miesiące, aby wybrany model nie okazał się już za mały i nie powodował obtarć albo nawet odkształceń dolnej części nogi. Ważny jest też szybki i praktyczny sposób zapinania. W przypadku najmłodszych najwygodniejsze będą po prostu buty wkładane, ewentualnie zapinane na rzepy. W przypadku przedszkolaków można już pomyśleć o sznurowadłach. Duży wybór takich modeli można znaleźć na https://sklep-luz.pl/.

Warto również inwestować w takie obuwie, które jest większe od aktualnych wymiarów stopy co najmniej o 10 mm, ponieważ dziecko charakteryzuje się bardzo szybkim tempem wzrostu. W przypadku dzieci, które jeszcze nie chodzą, buty nie są w ogóle konieczne, wystarczą tylko miękkie skarpetki.

O czym jeszcze pamiętać?

Dziecięce obuwie sportowe musi być elastyczne i odkształcać się w tych samym miejscach, w których naturalnie zgina się stopa. Z kolei ich czubki powinny być wysokie i szerokie, by nie uciskać palców. Wcale nie trzeba inwestować dodatkowo we wkładki ortopedyczne. Takie zleca ortopeda w przypadku zmian w budowie stopy lub innych dysfunkcji. Kolejną ważną sprawą jest materiał, z którego wykonany jest but. Ważne, by był oddychający i zapewniał odpowiednią cyrkulację powietrza. Najlepiej sprawdzą się w tej roli oczywiście naturalne tworzywa takie jak bawełna. Wentylacja jest niezbędna, by stopa była zdrowa i właściwie pracowała.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*