Czym się sugerować przy wyborze silnika elektrycznego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Silniki elektryczne, to urządzenia, których używa się do napędu różnego rodzaju maszyn. Dzieli się je na trzy główne grupy. Pierwsza, to wirniki asynchroniczne. Wykorzystują one prąd trójfazowy lub przemienny. Druga grupa, to rotory synchroniczne. Posiadają one prąd stały. Natomiast trzecia, to urządzenia krokowe do produkcji elementów o wysokiej precyzji. Wybór poszczególnego silnika jest uzależniony od jego późniejszego zastosowania.

Wybór dostosowany do potrzeb

Do pracy w trudnych warunkach preferuje się wzmocnione wirniki, które są odporne na zabrudzenia czy wstrząsy. Przy ich wyborze ważna jest wydajność oraz minimalne zużycie energii. Do ciekawych rozwiązań w tej dziedzinie należą rotory szczotkowe i bezszczotkowe. Pierwsze z nich zaliczają się do urządzeń prostych i najczęściej używanych. Stosuje się je w mało skomplikowanych maszynach przemysłowych, gdyż ich cena nie jest wygórowana. Za to są łatwe w kontroli i nadzorze. Natomiast produkty bezszczotkowe pracują na większych obrotach, są bardziej żywotne i wydajne.

Zalety elektrycznego jamnika

Do ciekawych rozwiązań technologicznych z tej branży należy silnik elektryczny jamnik. Jest to wirnik jedno lub trójfazowy, najczęściej stosowany w maszynach do obróbki drewna i piłach. Poza tym używa się go w przemyśle. Do zalet tego urządzenia należy zaliczyć stabilną pracę oraz niską budowę, dzięki czemu można je zamontować w dowolnym miejscu. Poza tym produkty tego typu zapewniają możliwość pracy ciągłej bez straty mocy. Silniki te osiągają bardzo duże obroty, co ma niebagatelne znaczenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*