Od czego powinien być uzależniony rozmiar posiadanej przez nas kołdry?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kołdra to jeden z ważniejszych elementów każdego łóżka. Od czego zależy jej rozmiar? Na rynku dostępnych jest wiele propozycji, dlatego niektóre osoby mają problem z wyborem odpowiedniej. Kołdrę dopasowujemy do rozmiaru łóżka oraz naszych indywidualnych potrzeb, tak aby zapewnić sobie spokojny i komfortowy sen. Na początek należy zatem zmierzyć długość i szerokość mebla. Wymiary kołder zawsze podawane są w centymetrach. Pierwszy z nich to szerokość, natomiast drugi to oczywiście długość kołdry (np. kołdra 160×200).

Pojedyncza czy podwójna

Znając wymiary łóżka, można przystąpić do zakupu kołdry. Należy jednak zastanowić się czy chcemy mieć większy rozmiar dla łóżka dwuosobowego, czy wystarczy nam pojedyncza kołdra. Jeśli śpimy na łóżku sami, to wystarczy druga propozycja.

Wiele osób w przypadku mebla małżeńskiego, decyduje się jednak na zakup dwóch pojedynczych kołder. Partnerzy często wolą otulić się własnym kawałkiem materiału, nie obawiając się o zabieranie go drugiej osobie. To popularne rozwiązanie wśród osób, które lubią ciepło, zwłaszcza w sezonie zimowym, kiedy narzekamy na jego niedostatek.

Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie snu w jednym łóżku pod dwoma kołdrami sprawdzi się wersja o wymiarach 200×220 cm. Kołdra pasuje przede wszystkim do łóżek dwuosobowych w rozmiarach 160×200,  180×200 albo 200×200 cm. Zapewni ona komfort termiczny obojgu partnerom ze względu na swoją długość i szerokość. W dużym łóżku nie będzie też nieestetycznie zwisać, tylko zajmie jego powierzchnię w całości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*