Dlaczego choinki w donicy są lepsze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się przede wszystkim z białym opłatkiem i pachnącą, żywą choinką. W wielu domach co roku pojawia się dylemat, czy wybrać choinkę ciętą, czy też drzewko w doniczce. Czym kierować się podczas zakupu, aby świąteczne drzewko jak najdłużej cieszyło swym pięknem i zapachem?

Naturalne piękno

Choinka to nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia. Na rynku dostępne są drzewka sztuczne oraz naturalne, pachnące lasem i… gubiące igiełki. Wydawać się może, że propozycje wykonane z tworzywa sztucznego są mniej uciążliwe pod względem utrzymania porządku, jednak przeważająca większość osób wybiera choinki żywe. Miłośnicy natury mają do wyboru drzewka cięte lub w doniczce. Te drugie są nieco droższe i bardziej wymagające pod względem pielęgnacji, nie mniej jednak można przedłużyć ich życie wysadzając do ogrodu lub pozostawiając w doniczce jako roślinę zdobiącą przydomowy taras.

Gdzie kupić choinkę?

Choinkę można kupić w wielu miejscach, począwszy od dużych marketów, poprzez sezonowe punkty sprzedaży, a na drzewkach nabywanych bezpośrednio u leśniczych skończywszy. Cena zależy od kilku czynników – najważniejsze z nich to wielkość i gatunek drzewka, a także miejsce, w którym zostało ono zakupione. Optymalnym rozwiązaniem okazują się punkty, w których prowadzona jest hurtowa sprzedaż choinek. Wbrew pozorom można tam nabyć również pojedyncze drzewka, a cena jest bardzo atrakcyjna. Co więcej, w ofercie znajdują się zarówno choinki cięte, jak i doniczkowe. Pod względem gatunkowym oferta sprzedażowa prezentuje się równie imponująco.

Większość ludzi kojarzy świąteczne drzewko z rodzimym świerkiem, którego zaletą jest przede wszystkim przystępna cena i piękny, trwały zapach. Nie jest to jednak jedyna propozycja – równie ciekawie prezentują się jodły, modrzewie oraz daglezje. Uwzględniając przy tym różnorodność gatunkową śmiało można stwierdzić, że znalezienie optymalnego rozwiązania nie powinno stanowić problemu. W ostatnim czasie szczególnym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim jodłą kaukaska, nie bez powodu określana mianem królowej wśród bożonarodzeniowych drzewek. Wiele praktycznych informacji o tym gatunku można znaleźć na https://www.choinki.com/jodla-kaukaska.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*