Terapia manualna – jakie są jej rodzaje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Terapia manualna to leczenie, które wykorzystuje techniki ręczne w celu złagodzenia bólu i przywrócenia normalnego funkcjonowania.

Techniki te mogą być stosowane w leczeniu wielu różnych rodzajów problemów mięśniowo-szkieletowych, w tym bólu pleców, karku i bólów głowy.

Co to jest terapia manualna?

Terapia manualna to leczenie, które wykorzystuje techniki ręczne w celu złagodzenia bólu i przywrócenia normalnego funkcjonowania. Polega ona na wywieraniu nacisku lub poruszaniu stawami w sposób, który pomaga poprawić krążenie i zmniejszyć obrzęk w tkankach miękkich Twojego ciała. Może to pomóc w przyspieszeniu procesu leczenia i poprawić jakość życia.

Istnieje kilka różnych rodzajów terapii manualnej

– Manipulacja (wysoka prędkość, niska amplituda) – wykorzystanie szybkich ruchów w stawie w celu jego „odblokowania”; ten rodzaj manipulacji jest powszechnie stosowany w przypadku stawów takich jak biodrowy i kolanowy.

– Mobilizacja – powolne ruchy w stawie w celu jego „rozluźnienia” przed wykonaniem bardziej specyficznych technik mobilizacji, takich jak ruchy ślizgowe lub rotacyjne; ten rodzaj mobilizacji jest powszechnie stosowany w przypadku stawów takich jak staw skokowy, kręgosłup lub bark.

– Technika Grastona – technika ta wykorzystuje rowki wzdłuż powierzchni kości w celu wytworzenia ciepła w wyniku tarcia, co pomaga w rozbiciu tkanki bliznowatej, która mogła się uformować wokół kontuzjowanych obszarów.

Jeśli chcesz skorzystać z tych technik, to koniecznie sprawdź stronę: https://vitalnova.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*