Domy opieki nie tylko dla chorych osób – kto może w nich mieszkać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowie to jedna z najistotniejszych rzeczy w naszym życiu. Będąc zdrowym, możemy pracować i funkcjonować bez żadnych problemów, prowadząc swoje życie dokładnie tak jak chcemy. Bardzo często zdrowie idzie w parze młodością, a pogarsza się wraz z biegiem lat.

Niestety w życiu każdego z nas może przyjść taki moment, że nie będziemy już zdolni samemu sobie poradzić. Wówczas będąc chorym w podeszłym wieku, możemy skorzystać z pomocy domu opieki. Jest to jednak miejsce nie tylko dla chorych. Kto jeszcze może w nim przebywać?

Dom opieki dla potrzebujących

Przykładem takiego miejsca jest chociażby dom opieki w Józefowie. Placówek tego typu jest naprawdę dużo, nieustannie powstaje ich coraz więcej. W wielu miastach spotkać można także ekskluzywny dom spokojnej starości, który gwarantuje bardzo dobre warunki. Miejsce w nich znajdą przede wszystkim osoby chore i starsze, które są samotne, bądź ich rodziny nie są w stanie zapewnić im dostatecznej opieki.

Oprócz nich pomoc tej instytucji otrzymają niepełnosprawni, którzy z uwagi na szereg problemów nie mogą sami funkcjonować w życiu codziennym. Zdarza się że w pewnych sytuacjach zamieszkać mogą tu również osoby uzależnione, które z różnych przyczyn nie znalazły miejsca w innych placówkach.

Wszystko zależy jednak od pozytywnego rozpatrzenia wniosku, jaki składa się w domu pomocy społecznej. Z takim wnioskiem wystąpić może przede wszystkim osoba zainteresowana, ale również członek rodziny zainteresowanego, przedstawiciel ustawowy, bądź też powiatowe centrum pomocy rodzinie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*