Doradca kredytowy – jakie usługi świadczy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Doradcy kredytowi są profesjonalistami finansowymi, którzy pomagają ludziom z problemami zadłużenia. Mogą oni udzielić pomocy w szerokim zakresie problemów finansowych, w tym w zakresie zarządzania długiem, budżetowania i doradztwa w zakresie kart kredytowych.

Doradca kredytowy to nie to samo, co firma windykacyjna. Doradca kredytowy współpracuje z Tobą w celu znalezienia rozwiązania Twoich problemów finansowych, podczas gdy firma windykacyjna stara się nakłonić Cię do zwrotu pieniędzy, które jesteś winien.

Doradcy kredytowi mogą zaoferować porady i wsparcie dla osób, które straciły pracę i muszą obniżyć swoje wydatki lub tych, którzy zalegają z miesięcznymi płatnościami z powodu rachunków medycznych lub innych nagłych wypadków. Doradcy kredytowi mogą również pomóc osobom, których kredyt został uszkodzony w wyniku bankructwa lub innych negatywnych czynników, takich jak przejęcie lub odzyskanie nieruchomości.

Usługi, które świadczą można podzielić na trzy kategorie:

Plany zarządzania długiem 

Doradca kredytowy stworzy dla Ciebie plan, który zawiera harmonogram płatności i oprocentowanie niższe niż obecne. Pozwala to na spłatę długów w czasie i uniknięcie bankructwa.

Doradztwo w zakresie upadłości

W niektórych przypadkach doradca kredytowy może zalecić złożenie wniosku o upadłość. Na każdym etapie pomoże Ci ustalić, czy jest to dla Ciebie najlepsza opcja.

Negocjacje zadłużenia 

Jeśli masz dużo niezabezpieczonego długu i nie masz dochodów, możesz kwalifikować się do programów negocjacji zadłużenia. Programy te pozwalają wierzycielom zaakceptować płatność w formie rat, zamiast jednej płatności ryczałtowej.

Jeśli potrzebujesz pomocy, to doradca kredytowy Szczecin jest miastem, w którym znajdziesz wielu specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*