Jak dobrać wizjer drzwiowy? Kilka praktycznych porad

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wizjery pełnią ważną funkcję w wielu skrzydłach drzwiowych. Montowane są nie tylko w drzwiach wejściowych do domów i mieszkań, ale także w drzwiach przeznaczonych do użytku gospodarczego i w przemyśle. Wbrew pozorom wizjery mogą odznaczać się różnym stopniem przydatności oraz posiadać dodatkowe funkcje, które zwiększają ich użyteczność. Poniżej prezentujemy najchętniej wybierane typy wizjerów oraz wskazujemy na korzyści z ich wyboru. 

Wizjer konwencjonalny i specjalny – który wybrać? 

Standardowe wersje wizjerów, nazywanych często judaszami, złożone są zazwyczaj z kilku elementów. Pierwszym jest obiektyw, przez który spoglądasz na to co dzieje się przed drzwiami. Obok niego występuje też soczewka odpowiedzialna za powiększanie obrazu. Pozostałe elementy konstrukcje to szyny oraz zasuwki. Główną funkcją pełnioną przez konwencjonalny wizjer jest możliwość ujrzenia osoby stojącej z drugiej strony, jeszcze zanim otworzysz drzwi. 

Oprócz konwencjonalnych rozwiązań znajdziesz także bardziej rozbudowane formy wizjerów, które oferuje między innymi Gerda, pod linkiem: https://gerda.pl/produkt/akcesoria/wizjery-drzwiowe/. Wizjery takie mają szerszy kąt widzenia, dochodzący do 180 stopni, co pozwala nam zobaczyć nawet osoby stojące nie przed, ale obok drzwi. Znajdziesz także wizjery panoramiczne, których kąt widzenia wynosi 200 stopni. 

Wiele z oferowanych wizjerów posiada także większą niż konwencjonalne średnicę, co stanowi ułatwienie dla osób z problemami z wzrokiem. Oczywiście, im większa jest średnica danego wizjera, tym dokładniejszy uzyskasz obraz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*