Działalność gospodarcza – w kraju czy za granicą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na założenie własnej firmy, można mieć dylemat czy to się opłaca. A nawet, w jakim kraju założyć działalność. Sporo osób pracuje za granicą i chciałoby pracować dla siebie. Czy w takim wypadku trzeba zakładać firmę w kraju rodzimym, czy może uda się to zrobić w kraju, w którym obecnie przebywamy? Tak naprawdę w świetle prawa, można założyć własne przedsiębiorstwo w każdym kraju. Dobrze jest jednak wiedzieć, jakie przepisy prawa obowiązują oraz co będzie bardziej opłacalne.

Firma za granicą – zalety i wady

Prowadzenie firmy w Polsce jest bardzo kosztowne. Zwłaszcza opłaty na ZUS oraz podatki dają się we znaki. Jednak jak to jest z innymi krajami? Jeśli interesuje nas założenie firmy w Szwecji, warto zapoznać się z informacjami na stronie: https://www.plsekb.pl/. Dzięki temu od razu zobaczymy jak założyć firmę, ale też możemy skorzystać z doradztwa finansowego czy usług księgowych. Największym problemem może być właśnie prowadzenie księgowości i odprowadzanie podatków. Aczkolwiek, jeśli sami jako przedsiębiorcy nie znamy się aż tak dobrze na prawie księgowym i podatkowym, możemy zatrudnić lokalne biuro rachunkowe i pozbyć się tego problemu. 

W zasadzie nieznajomość prawa lokalnego jest jedyną wadą, jaką można wskazać. Prowadzenie przedsiębiorstwa w innym kraju, daje nam możliwości rozwoju, znalezienie nowych kontrahentów i klientów. Ale też nie zamyka nam drogi do przeniesienia działalności do rodzimego państwa, jeśli nasza sytuacja życiowa się nagle zmieni. Z powodzeniem można mieć międzynarodową firmę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*