Małe meble, które unowocześniają mieszkanie

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne mieszkanie powinno być przestronne i funkcjonalne. Z tego względu ważne są nie tylko większe elementy wyposażenia, ale i mniejsze meble. Nie zajmują one wiele miejsca, a mogą okazać się bardzo pomocne i dodadzą wnętrzu uroku. Co może się zatem przydać? 

Alternatywa dla tradycyjnych foteli

W salonie nieodzowne są meble typowo wypoczynkowe, ale często zajmują one sporo miejsca. Alternatywą dla klasycznego siedziska o zdecydowanie większej konstrukcji, są wygodne fotele Sako. Tego typu siedzenia okazują się bardzo komfortowe, lecz jednocześnie nie są tak masywne. Ich elastyczna forma i mniejsza waga pozwala też stosunkowo łatwo przesunąć je w razie potrzeby, co często bywa problematyczne przy większym wyposażeniu. Poza wszystkim prezentują się również niezwykle efektownie i doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz. Takie fotele można też z powodzeniem umieścić w pokoju dziecięcym czy sypialni, jeżeli chce się tam stworzyć strefę relaksu, przeznaczoną do czytania książki czy słuchania ulubionej muzyki.

Pufa

Ciekawym rozwiązaniem są niewielkie pufy, które można traktować jak wygodniejsze taborety. Będzie to odpowiedni wybór w szczególności do pokoju dziennego, choć tak niewielki mebel można przenieść w razie czego właściwie w dowolne miejsce w mieszkaniu. Przede wszystkim taki element wyposażenia będzie niezwykle uniwersalny. Można z niego korzystać w formie podnóżka, odłożyć tam jakieś podręczne rzeczy, a w razie czego może to być też dodatkowe siedzisko, gdy w odwiedziny przyjdzie większa liczba gości. 

Stolik kawowy

Wśród obecnych trendów znów znajdują się stoliki oraz ławy kawowe. Są one dostępne w różnych rozmiarach i formach, lecz najmodniejsze są te proste, o geometrycznych kształtach. Można się zdecydować na takie z naturalnym odcieniem drewna, lecz bardzo popularne są warianty pomalowane na czarno lub biało, które prezentują się subtelnie, ale i elegancko. Doskonale sprawdzają się w salonie, gdzie posłużą nie tylko jako miejsce do odstawienia kubka z kawą czy herbatą, ale podniosą ogólną funkcjonalność pomieszczenia. Z powodzeniem można tam położyć telefon, pilot do telewizora czy poranną gazetę. Takie niewielkie meble świetnie odnajdują się w wielu okolicznościach, a do tego łatwo wpasowują się w styl danego wnętrza i dodają mu nowoczesnego charakteru. Warto pamiętać, że takie stoliczki można też umieścić choćby w korytarzu, jako mebel służący do odkładania mniejszych rzeczy.

Mała szafka

W każdym współczesnym mieszkaniu powinno się znaleźć miejsce do przechowywania różnych gadżetów czy niepotrzebnego akurat wyposażenia. Warto zainwestować zatem w małe szafki, które nadadzą się w zasadzie do każdego pokoju, gdyż nie zajmują dużo przestrzeni, a są bardzo użyteczne. Przede wszystkim pozwalają zachować porządek, gdyż zawsze można tam odłożyć jakieś niepotrzebne akurat rzeczy. Zwykle tego typu meble mają dwie lub trzy szuflady, więc choć są niewielkie, to wbrew pozorom mogą pomieścić sporo gadżetów. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są wersje na kółkach, dzięki czemu taki element wyposażenia jest dodatkowo mobilny, co będzie przydatne szczególnie w pracowni czy pokoju dziecięcym, z których korzysta się na co dzień. Z reguły prosty design takich mebli sprawia, iż pasują one do wnętrz w różnych stylach, a na pewno prezentują się nowocześnie. Oprócz tego zdecydowanie podnoszą funkcjonalność danych pomieszczeń, co doskonale wpisuje się w aktualne trendy dekoratorskie.

Półka na ścianę

Chcąc zaoszczędzić przestrzeń, a jednocześnie zyskać miejsce na trzymanie książek czy ozdób, warto sięgnąć po półki wiszące. Pozwalają one w mądry sposób zagospodarować puste miejsce na ścianie, a przy tym mogą wyglądać naprawdę stylowo. W związku z rosnącym zainteresowaniem takimi meblami, tego typu półki są tworzone obecnie w różnych kształtach, jak choćby w formie trójkąta, choć najczęściej spotykane są te kwadratowe lub prostokątne. Jest to również bardzo praktyczne rozwiązanie, które można wykorzystać w różnych przestrzeniach w domu – od salonu, przez gabinet, po nawet łazienkę. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*