Jak bezpieczniej uprawiać swój ulubiony sport?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sport to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu. To nie tylko sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale także doskonała metoda na relaks. Sport pomaga utrzymać ciało w formie, poprawia zdrowie i może pozytywnie wpływać na samopoczucie. Ale są też pewne rzeczy, o których należy pamiętać podczas uprawiania sportu, aby nie przeciążać się nadmiernie. Przede wszystkim kup strój ze strony: https://www.runshop.pl/sklep,60,shock-absorber-biustonosze-sportowe.html. Jeśli chcesz uprawiać swój ulubiony sport, pamiętaj, że każdy sport jest inny i ma swoje zasady. Oznacza to, że powinieneś być świadomy tego, co jest dozwolone, a co nie. Jeśli grasz z innymi osobami, to ważne jest, aby stosować się do ich rad, aby w końcu wszyscy dobrze się bawili.

Oto pięć najlepszych wskazówek, które pomogą ci lepiej uprawiać sport:

  1. Nie bój się prosić o pomoc.
  2. Nie daj się sfrustrować. Jeśli masz problemy z jakimś ćwiczeniem, zrób sobie przerwę, obejrzyj ponownie filmik i spróbuj jeszcze raz.
  3. Zwróć uwagę na swoją postawę – to naprawdę ma znaczenie! Jeśli podczas robienia pompek lub przysiadów garbisz się lub zaokrąglasz plecy, zadaj sobie pytanie dlaczego? Czy to dlatego, że jesteś zmęczony, czy dlatego, że tak właśnie stoisz? A jeśli jest tak, jak zwykle stoisz, spróbuj naprawić to tylko na jeden dzień i zobacz, jak bardzo ułatwia to sprawy.
  4. Wykonaj jak najwięcej powtórzeń przed końcem serii (nie oznacza to pójścia na całość). Jeśli twoim celem jest utrata wagi, to zrobienie 20 powtórzeń na 50% twojego maksimum jest lepsze niż zrobienie 5 powtórzeń na 100%.
  5. Bądź cierpliwy i nie porównuj się z innymi ludźmi w tej wadze lub którzy robią to dłużej niż ty!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*