Masaż – jakie są jego rodzaje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Masaż jest zabiegiem terapeutycznym, który wykorzystuje dotyk do manipulowania tkankami miękkimi ciała, w szczególności mięśniami, ścięgnami, więzadłami i powięziami. Masaż może pomóc zmniejszyć ból i sztywność mięśni, zwiększyć zakres ruchu w stawach i poprawić elastyczność.

Najpopularniejsze rodzaje masażu to:

Masaż szwedzki 

Ta forma masażu wykorzystuje długie pociągnięcia, aby wypracować napięcie w tkankach miękkich ciała.

Masaż tkanek głębokich

Ten rodzaj masażu skupia się na konkretnych obszarach problemowych, takich jak obolałe mięśnie lub sztywny kark. Wykorzystuje on szybkie, krótkie pociągnięcia, aby pomóc w rozbiciu zrostów mięśniowych (pasm tkanki).

Refleksologia

Ta forma masażu ma na celu stymulację punktów nacisku na stopy i dłonie, które odpowiadają innym częściom ciała. Uważa się, że stymulowanie tych odruchów może pomóc w łagodzeniu bólu w innych obszarach.

Tajski masaż jogi 

Połączenie stymulacji punktów nacisku z rozciągającymi pozami (asanami) inspirowanymi jogą. Może być stosowany jako alternatywa dla medycyny konwencjonalnej w leczeniu przewlekłych stanów bólowych, takich jak zapalenie stawów.

A jeśli szukasz czegoś specjalnego to powinien zainteresować Cię masaż hawajski lomi lomi nui Kraków, jest miastem, gdzie znajdziesz wielu specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*