Jak dobrać odpowiednie perfumy

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy z nas jest inny i każdy ma odmienny sposób na dobieranie perfum. Są różne sposoby. Możemy po prostu szukać zapachu, który będzie się podobał nam lub otoczeniu. Dla innych ważny będzie wizerunek i to, by zapach współgrał z całą jego resztą. Wiek, czy pora roku także ma znaczenie przy wyborze perfum. Oto kilka sposobów na to, by dobrać odpowiedni produkt dla siebie.

Wybieranie w perfumerii

Wybieranie zapachu w perfumerii nie jest takie proste. Mało kto wie, iż już po powąchaniu około 4 lub więcej zapachów – nasz zmysł powonienia zaczyna szaleć. Także nie najlepszym pomysłem jest za jednym podejściem sprawdzenia wielu marek. Może to doprowadzić do zawrotów głowy i wyboru produktu, który później będziemy całkiem inaczej odczuwali.

Sposób na 4 perfumy

Dobrym podejściem jest udanie się do perfumerii po to, aby sprawdzić tylko cztery zapachy. W taki sposób nie będą one się nam mieszały. Następnie najlepiej wybrać najlepsze 2 produkty i spryskać nimi każdy nadgarstek. Należy to zrobić po to, by zobaczyć, jak te perfumy prezentują się na naszym ciele, jak długo uwalnia się zapach i jakie zmiany w nim zachodzą.

Pora roku a perfumy

Dobrze jest wybierać latem lekkie kompozycje np. kwiatowe a w zimniejsze okresy używać zapachów bardziej aromatycznych, głębszych.

Nasz wiek i wygląd a perfumy

Nie każde perfumy pasują do danego wyglądu czy wieku. Dlatego warto także zwrócić na to uwagę. Na młodym i aktywnym nastolatku perfumy typu Dior – Fahrenheit raczej nie będą współgrały z jego wizerunkiem, natomiast ten sam zapach będzie idealny dla dojrzałego mężczyzny bądź dla starszej osoby. Z wieloma różnymi perfumami można zapoznać się na https://neness.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*