Jak dostarczać własnemu psu potrzebnych wartości odżywczych na co dzień?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy opiekun psa chce, by jego pupil żył jak najdłużej i zawsze czuł się komfortowo! Jednym z kluczowych elementów dobrostanu czworonogów jest ich właściwe żywienie Jak zaspokoić wszystkie potrzeby żywieniowe swojego pupila?

Żywienie psów – najważniejsze fakty

Każdy pies potrzebuje odpowiedniej ilości:

– tłuszczu,

– białka,

– węglowodanów,

– wody oraz witamin i minerałów.

Zapotrzebowanie to jest jednak zmienne w zależności od rasy, wieku, aktywności fizycznej oraz stanu zdrowia psa. Specjaliści z zakresu dietetyki weterynaryjnej określili, że dorosły pies powinien spożywać karmę zawierającą minimum 18% białka, z czego przynajmniej 6% musi być pochodzenia zwierzęcego. Zalecenia dotyczące tłuszczu mówią natomiast o ilości od 5% do maksymalnie 40%.

Decydując się na domową dietę dla psa, należy ją zbilansować pod okiem lekarza weterynarii. Inaczej można spowodować niedobory niektórych witamin lub minerałów. Zdecydowanie łatwiej zapewnić pupilowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze stosując produkty, jak karma dla psa Pedigree, która stanowi pełnoporcjowy i kompletny posiłek dla psów z określonej grupy. Producenci zadbali o jedzenie zbilansowane specjalnie dla szczeniąt oraz psów dorosłych z uwzględnieniem ich rasy. Dzięki takim produktom można w łatwy sposób dobrać właściwą karmę dla swojego czworonoga i nie trzeba już myśleć o żadnych suplementach diety! Witaminy lub inne substancje wspomagające zdrowie czworonoga mogą być jednak konieczne w przypadku niektórych chorób lub specjalnych potrzeb niektórych psów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*