Na co zwracać uwagę podczas zakupu kosmetyków dla najmłodszych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pielęgnacja skóry noworodka i dziecka, jest niezwykle istotna. Młoda skóra ma skłonności do  przesuszania oraz atopii. Właściwy dobór odpowiednich kosmetyków, może okazać się trudnym wyzwaniem. Na co zwracać uwagę podczas zakupu kosmetyków dla najmłodszych?

Skład kosmetyków

Przy wyborze warto czytać etykiety i decydować się na produkty, które są pochodzenia naturalnego, posiadają pozytywne opinie instytutów, a także nie są testowane na zwierzętach. Delikatne kosmetyki dla dzieci, nie powinny też powodować suchości, podrażnień oraz uczulenia. Jeżeli zauważymy niepożądane objawy, przerwijmy stosowanie kosmetyku i wróćmy do niego za jakiś czas. Odpowiednio do wieku swojej pociechy wybierzmy szampon do włosów, który nie będzie podrażniał i szczypał oczu. Po kąpieli warto zastosować balsam do ciała, w celu nawilżenia skórę i ochrony przed podrażnieniami.

Kosmetyki dla najmłodszych to świetny pomysł

Aby umilić swojemu brzdącowi kąpiel, można zaopatrzyć się w kule do kąpieli, które musują czy płyny, tworzące dużą ilość piany. Dziewczynkom z pewnością spodoba się komplet kosmetyków do malowania. Ciekawym uzupełnieniem zabaw może być natomiast zestaw do zdobienia paznokci oraz pakiety do stylizacji włosów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*