Jak działa etykietownica?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Etykietownica, nazywana też inaczej etykieciarką, jest urządzeniem, które świetnie sprawdzi się w każdym biurze czy magazynie. Etykietownica jest używana do oklejania opakowań, na przykład kartonów albo butelek odpowiednimi etykietami.

Drukowanie etykiet

Najczęściej używa się ręcznych etykieciarek, które są wyposażone w wyświetlacz LCD, klawiaturę oraz wyjście na etykiety. Zanim rozpocznie się proces etykietowania, należy zainstalować za pomocą menu oraz odpowiednich klawiszy, co przebiega sprawnie. Po instalacji możliwe jest wprowadzanie kodów artykułów. Dzięki temu etykietownica może już drukować etykiety dla każdego wprowadzonego produktu. Zazwyczaj możliwe jest wyszukiwanie artykułów po kodzie produktu, a także za pomocą jego nazwy. Jest to przydatne szczególnie na początku kiedy nie wszystkie kody zna się na pamięć.

Automatyczne aplikowanie etykiet

Etykietownica automatyczna to bardzo wygodny sprzęt. Jak działa taka etykietownica? Praca jest oparta na podajniku taśmowym ślimakowym. Na nim umieszczone są opakowania przeznaczone do naklejenia etykiety. Podajnik przesuwa opakowania, a kiedy opakowanie jest już przy mechanizmie etykietującym, za pomocą ruchu obrotowego aplikowana jest odpowiednia etykieta. Bardzo ważnym parametrem jest wydajność, czyli liczba opakowań, które zostaną obklejone w ciągu np. godziny. Im większa wydajność, tym szybciej pracuje etykietownica. Oczywiście wielkość urządzenia należy dopasować do wielkości oklejanych opakowań.

Bogaty wybór etykieciarek oraz drukarek do etykiet w znajdziesz na przykład na stronie: www.drukarniaflexon.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*