Jak łączyć style w mieszkaniu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łączenie różnych stylów wystroju wnętrz powszechnie nazywa się eklektyzmem. W obecnych czasach w kwestii dekoracji wnętrz wszystkie chwyty są dozwolone, a panujące trendy pozwalają na dowolne łączenie ze sobą faktur oraz materiałów. Jednak aby nie przesadzić z efektem końcowym, a wnętrza nie stały się zbyt przytłaczające, należy trzymać się pewnych zasad dotyczących aranżacji.

Niebanalne dodatki

Decydując się na eklektyczny styl w swoim mieszkaniu, potrzeba nie lada odwagi oraz wyobraźni w momencie wykańczania i meblowania wnętrz. Połączenie więcej niż jednego nurtu może dać niesamowity efekt, o ile będziemy się trzymać jednej prostej zasady. Mianowicie, aby nie przesadzić, warto wybrać sobie jeden styl jako bazę, do niego właśnie dobierając oryginalne, eklektyczne dodatki. Kierując się tą zasadą, toaletka nowoczesna bez problemu pasować będzie do bogato zdobionej lampy, postawionej w rogu pokoju, a stylizowane, tapicerowane meble będą doskonale wyglądać na tle jasnych, surowych ścian.

Ciekawym pomysłem może być wzbogacenie nowoczesnych wnętrz antycznymi dziełami sztuki. Projektanci proponują nie tylko obrazy w złoconych, pełnych przepychu ramach, ale również ciekawe rzeźby oraz nietuzinkowe instalacje. Błędne jest myślenie, że takie dekoracje nie mogą pasować do mebli industrialnych, ponieważ w eklektycznych wnętrzach chodzi o to, aby przede wszystkim bawić się sztuką. Większość obecnie aranżowanych wnętrz to połączenie bieli oraz nudnych, sztampowych dodatków. Coraz częściej mówi się jednak, że eklektyczny styl może zrewolucjonizować aktualne myślenie na temat projektowania dzisiejszych mieszkań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*