Jak niskim kosztem pozbyć się ścieków z domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Będąc właścicielami domów jednorodzinnych we wsiach i małych miastach często spotykamy się z problemem związanym z odprowadzeniem ścieków. Już na etapie budowy musimy uwzględnić brak możliwości podłączenia do sieci kanalizacyjnej. Jeśli jesteśmy zmuszeni być samowystarczalni, do wyboru mamy właściwie tylko dwie opcje: przydomową oczyszczalnię ścieków lub szambo. Na co się zdecydować?

Przydomowa oczyszczalnia

Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Przydomowa oczyszczalnia to komfort związany z brakiem konieczności okresowego opróżniania zbiornika, wymaga ona jednak przebadania terenu i dokładnego przygotowania. Musimy bowiem sprawdzić przepuszczalność gleby, głębokość wód gruntowych, dobrać wielkość i technologię oczyszczania do ilości mieszkańców budynku, no i oczywiście znaleźć firmę zajmującą się budową takich rozwiązań. Choć często nakład na budowę zwraca się w czasie, ponieważ oczyszczalnia taka jest praktycznie bezobsługowa, nie każdy może sobie pozwolić na takie rozwiązanie. Nie ma ono też większego sensu w domu zamieszkiwanym okresowo.

Zalety tradycyjnych rozwiązań

Szambo z kolei, jest o wiele tańsze i prostsze, instalacja zazwyczaj wymaga tylko odpowiedniego wykopu i podłączenia. Nie musi się ono też wiązać z uciążliwymi zapachami. Na stronach internetowych takich jak: https://www.probud.pl/produkty/szamba-betonowe/ możemy zapoznać się z ofertą nowoczesnych, szczelnych szamb betonowych. Są one dobrą alternatywą nie tylko ze względu na koszty i oszczędność czasu. W wielu wypadkach, na przykład dla trzyosobowej rodziny, takie rozwiązanie będzie całkowicie bezproblemowe w użytkowaniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*