Jak osoby, które wpadły w długi, mogą z nich wyjść?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na to pytanie nie ma łatwej odpowiedzi. Radzenie sobie z długiem to proces, który wymaga cierpliwości, ciężkiej pracy i determinacji. Są jednak sposoby, aby zacząć wychodzić z długów i pozostać na dobrej drodze.

Po pierwsze, zrób krok wstecz od sytuacji i spójrz obiektywnie na swoją obecną sytuację finansową. Następnie zrób listę swoich długów, łącznie z oprocentowaniem, jakie płacisz od każdego z nich (informacje te znajdziesz na każdym wyciągu z karty kredytowej). Gdy już to zrobisz, ustal priorytety na liście, tak aby najpierw zająć się tymi z najwyższym oprocentowaniem. To pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie.

Następny krok – zorganizuj się, spisując wszystkie swoje długi na jednej kartce papieru (lub arkuszu kalkulacyjnym) z kolumnami oznaczonymi w następujący sposób:

-nazwa wierzyciela (i numer konta, jeśli jest)

-kwota zadłużenia – w miarę możliwości uwzględnij tutaj stopę procentową

-data wymagalności (zgodnie z wyciągiem)

-termin płatności (zgodnie z wyciągiem)

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Można porozmawiać z doradcą finansowym, który pomoże opracować plan wyjścia z długów. Możesz również porozmawiać z adwokatem ds. upadłości o tym, jakie opcje są dostępne dla Ciebie, jeśli zdecydujesz się złożyć wniosek o upadłość.

Upadłość konsumencka 2020, 2021 czy z aktualnego roku może być skomplikowana, ale jest to proces prawny, który pozwala uwolnić się od wielu rodzajów niezabezpieczonych długów (takich jak rachunki za karty kredytowe) i wyeliminować odpowiedzialność za niezapłacone podatki. Jeśli kwalifikujesz się do takiego procesu, wszystkie twoje niezabezpieczone długi zostaną wymazane w procesie upadłościowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*