Jak urządzić sypialnię na poddaszu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zaaranżowanie sypialni na poddaszu nie jest zadaniem łatwym, ale ostateczne efekty mogą być naprawdę zachwycające. Skosy pozwalają bowiem urządzić to wnętrze w przytulny, a jednocześnie funkcjonalny sposób. Szczególną uwagę należy zwrócić na łóżko, które z jednej strony musi być wygodne i stylowe, z drugiej zaś idealnie dopasowane pod względem rozmiarów do ograniczonej przestrzeni. Dobrym wyborem są w tym przypadku łóżka kontynentalne, składające się z materaca umieszczonego na specjalnej drewnianej skrzyni (pełnej sprężyn bonellowych) i wezgłowia.

Kreatywność to gwarancja sukcesu

Jeśli urządzamy sypialnię na poddaszu, musimy przede wszystkim zapomnieć o dużych i masywnych meblach utrzymanych w ciemnych kolorach (obszerne łoża małżeńskie, szafy do sufitu z drzwiami rozsuwanymi, meblościanki itp.). Znacznie lepiej zdecydować się na lekkie i jasne konstrukcje robione na wymiar, wykonane z drewna sosnowego, bukowego albo dębowego. Mowa tutaj o niskiej szafie z otwieranymi drzwiami, kompaktowych stolikach nocnych (maksymalnie 30 cm wysokości) czy stoliku RTV w formie specjalnej półki powieszonej na ścianie.

Ważnym elementem jest oczywiście łóżko, które nie powinno stać bezpośrednio pod skosem, ale na środku. Dzięki temu zaoszczędzimy trochę miejsca, a na dodatek zapewnimy sobie odpowiedni komfort w trakcie wstawania. Dostęp do mebla musi być zagwarantowany z obu stron. Jeśli chodzi o zalecane modele, to na poddaszu idealnie sprawdzą się konstrukcje zaprojektowane w stylu japońskim, gdyż mają zaledwie około 20 cm wysokości. Można tu również umieścić łóżka tapicerowane w niewielkim rozmiarze. Znajdziemy je w tym sklepie meblarskim: https://www.strefasypialni.pl/pl/c/LOZKA-TAPICEROWANE/59. Pozostałe pożądane elementy wyposażenia to m.in. lustro ścienne (powiększy optycznie przestrzeń), lampa sufitowa oraz oświetlenie punktowe (np. oprawy LED albo kinkiety).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*