Jak przygotować się na podróże z małym dzieckiem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podróże z małym dzieckiem to niewątpliwe wyzwanie dla świeżo upieczonych rodziców. Z tego powodu warto zawczasu się do nich przygotować. Należy uwzględnić wszelkie przydatne akcesoria i sprzęty takie jak wózek do samolotu, czy nawilżone chusteczki. Oczywiście, nie da się wszystkiego zaplanować. Nie mniej jednak warto być przygotowanym na wszelkie okoliczności. Podróż lubi zaskakiwać, toteż należy mieć na względzie potrzeby dziecka.

Miejsce

Obierając cel podróży, trzeba uwzględnić klimat. Dzieci mogą ciężko znieść zmiany klimatyczne. W związku z tym na pierwsze wycieczki lepiej  wybrać o miejsce o zbliżonych warunkach, panujących w Polsce. W cichym i spokojnym miejscu z pewnością będzie się łatwiej zaaklimatyzować dziecku. Wielkie i głośne aglomeracje mogą przytłoczyć pociechę. Przy wyborze hotelu warto sprawdzić wszelkie udogodnienia dla najmłodszych.

Niezbędne akcesoria

W torbie podręcznej należy umieścić wszystkie artykuły pierwszej potrzeby. Takie jak pieluchy, zapasowe ubrania, czy podstawowe leki. Pakowanie uzależnione jest kierunkiem podróży, jak i czasem jej trwania. Warto mieć więcej rzeczy, szczególnie jeśli planujemy poruszać się samochodem. Nie można zapomnieć o:

parasolki do wózka

–  okulary przeciwsłoneczne

– akcesoria plażowe – koło dmuchane, wiaderko, grabki oraz łopatki

– duży ręcznik

–  krem ochronny na słońce

– nakrycie głowy

– środki na komary, czy też kleszcze

– apteczka – lek przeciwgorączkowy, lek przeciwbólowy, plastry, sól fizjologiczna, termometr, woda utleniona

– wszelkie potrzebne dokumenty, takie jak książeczka zdrowia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*