Jak uzyskać efekt starego drewna na ścianie?

Jak uzyskać efekt starego drewna na ścianie?

Firmbee.com/pexels.com

Budowlanka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stare drewno ma swój niewątpliwy urok i jest owiane tajemnicą przeszłości, która zawsze wzbudza zainteresowanie. Popularność drewna stylizowanego na wiekowe niezmiennie zyskuje popularność w aranżacji domów i mieszkań. Pojawia się jednak pytanie o to, w jaki sposób uzyskać wizualny efekt drewna, które kryje w sobie wiekową historię. Wśród wielu technologii, które pozwalają na wizualne postarzenie materiału znajduje się także gotowe rozwiązanie, które nie wymaga dużego nakładu środków finansowych i pracy. 

Nowa elewacja w starym drewnie

Stare, drewniane chaty niezmiennie są inspiracją dla wymagających oryginalnego wyglądu projektantów i inwestorów. Wbrew pozorom uzyskanie pożądanego efektu nie wymaga poszukiwania wiekowego materiału. Wykorzystująca technologię nowej generacji branża budowlana proponuje wysokiej klasy materiały okładzinowe, które z wyglądu idealnie odwzorowują strukturę, kolor i specyfikę starego drewna. Projektując finalne wykończenie zewnętrznych ścian domów warto sięgnąć po rozwiązania gwarantujące najlepszy efekt i wysoką trwałość tj. imitacja drewna elewacja dzięki tym produktom zyskuje wszystkie oczekiwane cechy wizualne i jednocześnie nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych.

Prosty montaż, doskonały efekt

Z technicznego punktu widzenia panele imitujące stare drewno są łatwymi w montażu. Dostępne w wielu rozmiarach i grubościach, a także różnorodnej kolorystyce pozwalają na dopasowanie ich do zamysłu architektonicznego. Elastyczne panele, po odpowiednim przygotowaniu podłoża i ich przycięciu są mocowane na dedykowany im klej. Trwałość wykonania zależy w dużej mierze od jakości desek – w sklepie https://www.imitacje-drewna.pl/montaz/ znajdują się produkty do montażu, rekomendowane przez specjalistów, którzy szczególną uwagę przykładają do plastyczności materiału, jego właściwości odpornościowych oraz różnorodności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*