Jakie są metody nanoszenia klejów?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku funkcjonuje wiele firm produkujących różnego rodzaju opakowania czy inne wyroby z tworzyw sztucznych. Do klejenia tych elementów wykorzystuje się przede wszystkim profesjonalne kleje – m.in. dyspersyjne, termotopliwe, rozpuszczalnikowe oraz 2-składnikowe. Charakteryzują się one wysoką jakością i gwarantują trwałe połączenie, które wytrzyma wiele lat. Można je kupić w tym specjalistycznym sklepie: http://www.violetta-grafik.pl.

Bez profesjonalnych narzędzi ani rusz

Najczęściej nanosi się kleje metodą ręczną na zimno albo gorąco, koniecznie z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi. Zaliczamy do nich przede wszystkim różnorodne pędzle, szpachle (płaskie i ząbkowane), wstęgi oraz wałki. Drugą powszechną techniką jest nanoszenie automatyczne – w tym przypadku niezbędne okazują się takie sprzęty, jak choćby pistolet (pneumatyczny, nitkowy lub natryskowy), maszyna walcowa czy prasa płytowa albo rolkowa. Pozostałe skuteczne metody to m.in.:

  • natryskiwanie
  • zanurzanie
  • nakładanie w formie kropli
  • tamponowanie

Wybór konkretnego sposobu zależy w dużej mierze od rodzaju kleju, jego właściwości (zwłaszcza lepkości), ukształtowania i wielkości danej powierzchni oraz formy produkcji (seryjna, jednostkowa itp.).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*