Jak wybrać dobrego architekta?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór dobrego architekta nie jest prostym zadaniem. Jeśli chcemy jednak posiadać oryginalny dom, który nie będzie kopią projektu katalogowego, to nie mamy innego wyjścia. Co prawda, jest to dużo droższy i bardziej czasochłonny sposób na zdobycie swojego lokum, ale w zamian za to otrzymamy dom dostosowany idealnie do naszych potrzeb.

Dobry architekt – jak go znaleźć?

Wybierając architekta, zazwyczaj opieramy się na informacjach uzyskanych od rodziny, sąsiadów lub znajomych. Nie jest to złe rozwiązanie, gdyż takie osoby nie polecają nam zazwyczaj niesprawdzonych osób, a efekty jego pracy możemy zapewne zobaczyć oglądając dom osoby, która go poleciła. Należy jednak uważać, jeśli polecają nam kogoś ze swojej rodziny. Wtedy powinniśmy dobrze przyjrzeć się temu architektowi.

Zanim dokonamy wyboru, warto przejrzeć prezentacje zrealizowanych domów na portalach architektonicznych i stronach architektów. Musimy znaleźć takiego, który tworzy budynki w stylu, który nam pasuje. Dobrze, jeśli oprócz zwykłych, małych domków, architekt ma na swoim koncie np. dodatkowo projekt hotelu, czy innego budynku wielkogabarytowego. Pokazuje to, że nie mamy wtedy do czynienia tylko z amatorem, ale z osobą, która zna się na swojej pracy.

Przed podjęciem decyzji musimy także spotkać się z architektem i przedstawić mu nasze oczekiwania. Jeśli jest on kompetentny, to bez problemu się z nim dogadamy i dowiemy czy to, co chcemy uzyskać, jest możliwe do zrealizowania. Wyboru należy dokonywać z rozwagą, gdyż od tego będzie zależał wygląd naszego domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*