Jak wyprawić uroczystość komunijną w domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uroczystość komunijna wcale nie musi odbywać się w drogim lokalu. Rodziny coraz częściej decydują się na zapraszanie gości do domu. Organizacja takiej uroczystości nie jest łatwa, ale na dłuższą metę jest oszczędniejsza i lepiej wspominana przez rodzinę. O czym pamiętać przy wyprawianiu komunii w domu? 

Odpowiedni wystrój 

Dom w trakcie komunii musi być odpowiednio wystrojony, a najlepiej postawić na białe elementy. Należy pamiętać o uroczystym obrusie czy serwetkach dla każdego gościa. Trzeba też przyszykować odpowiednią zastawę stołową. Dobrze ozdobić wejście do domu, gdzie wita się gości i najczęściej składa życzenia. Dobrym pomysłem będą białe balony, girlandami i rozetami. Na meblach warto postawić religijne figurki oraz zapalić przy nich świece. Odpowiednie sukienki na komunie dla dziewczyn są oczywiście proporcjonalne do upodobań. Ważne są także dodatki takie jak stateczna biżuteria, czy wianek do włosów.  

Jedzenie dla gości 

Komunia to raczej spokojna uroczystość, gdzie nie spożywa się przesadnie dużo alkoholu. Lepiej postawić na jakościowe jedzenie. Msze komunijne rozpoczynają się o wczesnej porze, dlatego dobrze przygotować obiad. Przed głównym daniem (zwykle opartym na mięsie) warto podać zupę. Dobrze upiec lub kupić ciasta i odpowiednio ozdobiony tort komunijny. Uroczystość bywa długa, dlatego powinno się jeszcze pamiętać o kolacji, która może przyjąć formę zimnej płyty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*