Jak zaprojektować przytulną oranżerię?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Roślinność to popularny element dekoracyjny, który przynosi nam także wiele dobrego. Część roślin nazywana jest zielonymi filtrami, z uwagi na fakt pochłaniania szkodliwych związków i oczyszczania tym samym powietrza. Wiosną i latem uprawiamy ją w ogrodach i na działkach, bowiem sprzyja temu obecna na zewnątrz aura. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyśmy wspaniałym ogrodem cieszyli się przez cały rok. Jak to zrobić? Rozwiązaniem są ogrody zimowe.

W otoczeniu natury

Ogród zimowy to nic innego, jak przeszklony fragment domu, w którym znajdują się różnego rodzaju rośliny. Dogodne warunki w postaci odpowiedniej temperatury, wilgotności i dużej ilości światła słonecznego sprawiają, że zieleń ma wszystko co niezbędne do prawidłowego wzrostu. Kluczem do sukcesu jest zadbanie o to, aby ogrzewanie zostało zamontowane we właściwy sposób, a szyby posiadały odpowiednią izolację. Profesjonalny producent ogrodów zimowych będzie zwracał na to baczną uwagę. Pamiętajmy także o roletach, dzięki którym będziemy mogli w prosty sposób dawkować roślinom ilość promieni słonecznych.

Określić swoje potrzeby

Jaką roślinność powinniśmy wybrać do naszej domowej oranżerii? Tutaj należy kierować się przede wszystkim własnym gustem i możliwościami, a także czasem, jaki jesteśmy w stanie poświęcić na zajmowanie się zielenią. Bardziej wymagające rośliny bywają naprawdę angażujące. Do ogrodu zimowego możemy wstawić także wygodne krzesła i stolik kawowy, które pozwolą na stworzenie relaksującego zakątka umożliwiającego kontakt z naturą. Nie zaszkodzi również odtwarzacz z cichą, nastrojową muzyką.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*