Jaki projektor najlepiej kupić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Projektor do użytku domowego lub w małych pomieszczeniach powinien być bardzo skrupulatnie wybrany. Nie każde rozwiązanie będzie się bowiem dobrze nadawało do wykorzystania w takich warunkach. Przyda się też możliwość przesyłania obrazu bez potrzeby podłączania dodatkowych przewodów. Sprawdzamy czym się kierować przy wyborze odpowiedniego urządzenia.

Krótka ogniskowa

Jeśli sprzęt ma być wykorzystywany w małym pomieszczeniu, na przykład w salce firmowej bądź domowym salonie, koniecznie musi posiadać krótką ogniskową. Chodzi o to, by pomimo wyświetlania obrazu z niewielkiej odległości od ekranu, możliwe było uzyskanie pełnej ostrości. W innym przypadku wszystkie szczegóły byłyby rozmyte, co jest bardzo niekorzystne jeśli chcemy przeprowadzić profesjonalną prezentację, bądź wyświetlić film w wysokiej rozdzielczości. Rozwiązaniem wydaje się być projektor ultra short throw i pod takim hasłem powinniśmy szukać potrzebnych nam urządzeń. Dostaniemy je w większości marketów multimedialnych oraz w Internecie.

Minimum przewodów

Gdy sprzęt ma być ustawiony w dalszej odległości od ekranu, bądź po prostu nie chcemy mieć w pomieszczeniu plątaniny kabli, dobrze jest zakupić sprzęt wspierający bezprzewodowe dostarczanie obrazu i dźwięku. Technologia ta nazywana jest wifi hdmi i polega na tym, że wszystkie dane przesyłane są przez sieć bezprzewodową. Może być ona stworzona specjalnie na potrzeby projektora, ale można też wykorzystać już istniejącą. Dzięki temu odpada nam mnóstwo dodatkowych problemów konfiguracyjnych, uruchomienie komunikacji odbywa się błyskawicznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*