Jakie są koszty utrzymania klimatyzatora?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ponieważ globalne ocieplenie z każdym rokiem coraz mocniej podnosi nam letnie temperatury, coraz więcej osób zaczyna inwestować w klimatyzację. Prosty system, który można zainstalować już za nieco ponad tysiąc złotych, potrafi przynieść prawdziwą ulgę w gorące dni. Niestety wciąż wiele osób wykazuje się podejściem, które mówi że układ ten montuje się raz i można o nim zapomnieć. Tymczasem jest to duży błąd, który prędzej czy później doprowadzi nas do naprawdę sporych wydatków. Sprawdźmy więc ile kosztuje utrzymanie klimatyzacji w dobrym stanie i jakich działań wymaga.

Uzupełnianie czynnika

Swoistą krew systemu chłodzenia wnętrza stanowi specjalny czynnik. Obecnie najczęściej stosowany jest R134a, ponieważ jego szkodliwość dla środowiska jest niewielka. Ponieważ w układzie panują ogromne ciśnienia, rzędu setek barów, część czynnika z czasem ucieknie. Klimatyzacja w Tarnowskich Górach zakładana jest przez różne firmy, najczęściej oferujące także usługi utrzymania systemów w pełnej sprawności. Przeprowadzą one dla nas operację uzupełnienia za kwotę rzędu 100-300 złotych. Wystarczy wykonać ją raz do roku.

Odgrzybianie parownika

Jeśli zaczęliśmy czuć nieprzyjemne zapachy po włączeniu chłodzenia, oznacza to że na parowniku zgromadziła się duża ilość bakterii i grzybów. Ponieważ osadza się tam duża ilość wilgoci, tworzy się dobre środowisko do ich rozwoju. Właśnie w tym celu należy choć raz w roku zamówić usługę odgrzybiania. Wykonują ją firmy, które działają w branżach takich jak klimatyzacja i wentylacja Sosnowiec daje nam spory wybór, choć najlepiej wezwać tych fachowców, którzy instalowali nam cały system. Koszty to w okolicach 100-200 złotych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*