Jak walczyć o podwyżkę w firmie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdemu pracownikowi, który jest na stałe zatrudniony w danej firmie i który wypełnia swoje obowiązku w należyty sposób, przysługuje prawo ubiegania się o podwyżkę wynagrodzenia. W zależności od charakteru zatrudnienia można równocześnie ubiegać się także o awans na wyższe stanowisko. Jak zatem robić to w efektywny sposób, aby nasze starania zakończyły się sukcesem?

Systematyczne podnoszenie kwalifikacji pracownika

Warto zauważyć, że wraz z upływem czasu zatrudnienia pracownik stale podnosi swoje umiejętności w związku z wykonywanymi zadaniami. Jednak samo prawidłowe wykonywanie swojej pracy może okazać się niewystarczające w przypadku argumentowania potencjalnej podwyżki. Dlatego dobrym wyjściem jest uczestniczenie w różnego rodzaju kursach związanych z wykonywanym zawodem, jak również w szkoleniach dotyczących podnoszenia umiejętności obsługi oprogramowania. Takim przykładem mogą być np. szkolenia excel dla księgowych lub nawet kursy językowe, dzięki którym pracownik będzie mógł rozszerzyć zakres swoich codziennych zadań.

Osoby, które chcą ubiegać się w najbliższym czasie o awans lub podwyżkę, powinny jednak pamiętać, że najważniejsze dla pracodawcy jest to, co mogą jeszcze zaoferować swojej firmie. Dlatego też, jeśli pracownikowi brakuje jakichś umiejętności do przekwalifikowania się na inne stanowisko, dobrze by było, aby zainteresował się kursami dla początkujących. W przypadku księgowości lub prowadzenia dokumentacji przydatnym może być szkolenie excel dla początkujących, jak również kurs dla początkujących księgowych.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*