Materac bonelowy kontra kieszeniowy

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobierając materace do własnego łóżka trzeba wziąć pod uwagę kilka ich rodzajów. Największą popularnością cieszą się obecnie materace bonelowe oraz kieszeniowe. Trzeba jednak wiedzieć o nich nieco więcej, aby zdać sobie sprawę z tego, jakimi zaletami się charakteryzują i w jaki konkretnie zainwestować, gdy będzie się urządzało własne mieszkanie.

Materac bonelowy charakteryzuje się przede wszystkim tym, iż dostępny jest na rynku w bardzo atrakcyjnej cenie. Jest to na pewno dobra inwestycja dla osób, które oszczędzają pieniądze. Bardzo ważne jest jednak to, iż jest to materac bardzo wygodny. Można się na nim przyjemnie wyspać i obudzić się rano w pełni wypoczętym. Nie jest jednak zbyt twardy, dlatego nie jest polecany osobom, które mają jakiekolwiek problemy ze swoim kręgosłupem. Jego zaletą jest też to, że dopasowuje się do kształtów ciała użytkownika, więc można się na nim wygodnie ułożyć i liczyć na komfortowy wypoczynek.

Materac kieszeniowy są przede wszystkim bardzo trwałe oraz wytrzymałe, posiadają długą żywotność, co jest chyba ich zdecydowanie największym atutem. Są co prawda trochę droższe od tych bonelowych, za to bardziej funkcjonalne i uniwersalne. Takie materace są wygodne, dopasować można ich twardość do własnych potrzeb, dostępne są w różnych rodzajach, jeśli chodzi o wymiary kieszonek. Najlepsza opcja dla wszystkich osób, które narzekają na bóle pleców i mają problemy z kręgosłupem. Polecane przez lekarzy, doskonale dopasowują się do kształtu ciała użytkownika, zapewniając mu pełen komfort.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*