Naprawa opon – jak to zrobić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Naprawa opon to forma sztuki, która wymaga wielu umiejętności i cierpliwości. Jeśli masz przebicie lub guma pękła na oponie, nie musisz jechać do sklepu, aby ją naprawić. Jeśli wiesz jak, możesz to zrobić samodzielnie w domu.

Czym jest wulkanizacja?

Wulkanizacja to metoda trwałego łączenia ze sobą dwóch warstw gumy. Wulkanizacja jest często stosowana w produkcji opon i innych wyrobów gumowych. Proces obejmuje podgrzanie gumy do temperatury wystarczająco wysokiej, aby ją stopić, a następnie dodanie siarki, aby ją związać. Siarka reaguje z tlenem w powietrzu tworząc dwutlenek siarki, który reaguje z jonami wodorotlenkowymi w wodzie obecnej w gumie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie http://www.prostauto.pl/wulkanizacja.html.

Naprawa opony

Aby naprawić oponę, należy najpierw zdjąć ją z koła, odkręcając nakrętki po każdej stronie koła. Gdy obie nakrętki są luźne, ściągnij jedną stronę koła. Odkręć jedną nakrętkę po drugiej stronie koła i ściągnij również to koło. Zdejmij całkowicie obie opony i odłóż je na bok.

Następnie należy zlokalizować otwór w oponie, z którego uchodzi powietrze. Można to zrobić, czując się wewnątrz palcami, aż znajdziesz obszar, który czuje się miękki lub muskularny, a nie twardy, jak guma powinna czuć się jak po ściśnięciu między palcami. To miejsce jest miejscem, do którego należy włożyć wtyczkę lub materiał do łatania, aby wypełnić otwór i umożliwić ucieczkę powietrza, zamiast wychodzić spod bieżnika opony, co może powodować problemy z układem hamulcowym, jeśli pojazd ma hamulce z systemem ABS.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*