Mech na ścianę jako modna dekoracja wnętrza

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby lubiące bliski kontakt z naturą coraz częściej decydują się na ożywienie wnętrz poprzez instalacje mchu na ścianie. Ta piękna dekoracja sprawi, że w pomieszczeniu zapanuje leśna atmosfera. Jakie zalety niesie za sobą tego typu aranżacja?

Zalety żywej ściany

Po pierwsze tego typu dekoracja jest w pełni naturalna i nie zawiera żadnych toksyn i chemikaliów. Mech zainstalowany na ścianie ma wycisza mieszkanie i nie wymaga fachowej pielęgnacji. Montaż omawianej dekoracji nie sprawi trudności nawet laikowi. Mech jest długowieczny i może cieszyć oko domowników i ich gości przez wiele lat. Ta żywa dekoracja nie przyciąga zanieczyszczeń ani kurzu. Po za tym mech na ścianie nada wnętrzu nieszablonowy leśny klimat. Najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu botanicznym lub eko.

Rodzaje zielonej ściany

Wyróżniamy kilka rodzajów mchu na ścianę, do najpopularniejszych należą:

mech poduszkowy – swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu kulistemu kształtowi. Nazywa się go również mchem gąbczastym lub stabilizowanym. Nie jest drogi, co wynika z jego powszechnego występowania w lasach,

– mech reniferowy – w naturalnych warunkach porasta lasy skandynawskie. Cechuje się długowiecznością i puszystą strukturą,

– mech płaski – jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się płaską strukturą, która przypomina trawiaste poszycie leśne. Dobrze prezentuje się w towarzystwie drewnianych mebli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*