Modne okulary w sezonie 2019

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trendy okularowe zmieniają się niezwykle dynamicznie – w zasadzie każdego roku pojawiają się nowe typy oprawek, które szturmem zdobywają serca miłośników tych stylowych dodatków. Oczywiście projektanci często czerpią pełnymi garściami również ze sprawdzonych koncepcji, wzbogacając je jedynie o konkretne detale. Istnieje też kilka klasycznych rozwiązań, które cieszą się powodzeniem niezależnie od panującej mody. Przykładem takich ponadczasowych modeli są choćby okulary przeciwsłoneczne typu nerdy dostępne na https://opticdesign.pl/41-okulary-przeciwsloneczne-nerdy

Wybór jest w zasadzie nieograniczony

Jeśli zastanawiamy się nad modnymi okularami korekcyjnymi, powinniśmy wziąć pod uwagę zwłaszcza wersje okrągłe – szczególnie z lekkim oraz cienkim fontem. Stanowią one doskonałe nawiązanie do modeli popularnych w latach 60. i 70. Ich urok polega na tym, że doskonale łącza w sobie elegancję z oryginalnością, a na dodatek są bardzo uniwersalne, czyli pasują do różnych kształtów twarzy. Na uwagę zasługują ponadto oprawki z tzw. podwójnym mostkiem, nazywane też powszechnie okularami z belką. Są wzorowane na klasycznych aviatorach i do niedawna były postrzegane jako dodatek awangardowy.

W bieżącym roku na stałe jednak weszły do kanonu. Na rynku są dostępne zarówno wersje druciane, jak i z tworzyw sztucznych, więc każdy znajdzie coś dla siebie. W roku 2019 niezwykle popularne są również oprawki transparentne, charakteryzujące się lekką formą i znakomicie dodające naszemu spojrzeniu wyrazu. Należy jeszcze wspomnieć o najmodniejszych okularach przeciwsłonecznych. W tej kategorii prym wiodą zdecydowanie następujące modele: typu kocie oko (o wydłużonym kształcie), w szylkretowych oprawkach (bogato zdobione), wersje kwadratowe, a także wąskie oprawki w stylu retro.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*