Moskitiera – prosty sposób chroniący przed owadami w domu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ciepłe, letnie dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu przy otwartych oknach. Niestety, różnego rodzaju owady traktują to jak zaproszenie do środka, zmieniając relaks w irytujące utrapienie. Najprostszym sposobem na poradzenie sobie z nimi jest wyposażenie się w moskitiery, które stanowią dla intruzów trudną do przebicia barierę.

Mnogość rozwiązań dla każdego

Każdy producent moskitier oferuje wiele ich typów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i możliwości montażowych. Mowa tu zarówno o modelach uniwersalnych jak i takich robionych na zamówienie. Najpowszechniejszą i najtańszą metodą ochrony są siatki wykonane z włókna szklanego, które wystarczy przykleić do ościeżnicy okna od zewnątrz. Cechują się one jednak najmniejszą trwałością i odpornością na warunki pogodowe, gdyż taśma klejąca na której są montowane może z czasem odlepiać się od ramy, albo wykruszać się pod wpływem mrozów.

Solidniejszą alternatywą będą moskitiery ramkowe, dostosowane do wymiarów okna. Są one przytwierdzane do ram bezinwazyjnie i można je ściągać i montować ponownie, co jest istotne w okresie zimowym. Jeżeli chodzi o rozwiązania całoroczne, to warto wspomnieć o moskitierach otwieranych. Posiadają one uchwyt do otwierania, a w pozycji zamkniętej trzymają się dzięki magnesom. Można je montować zarówno w drzwiach jak i oknach. Coraz większą popularność zdobywają również modele rolowane, które szczególnie dobrze sprawdzają się w pochyłych oknach dachowych. Do złudzenia przypominają tradycyjne rolety montowane na oknach i można je zasuwać i rozsuwać w zależności od potrzeb. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*