Czy kolorami mebli można optycznie powiększyć przestrzeń?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trudno szukać osoby, która w swoim życiu nie słyszała o możliwości manipulowania faktyczną wielkością przestrzeni za pomocą… kolorów. Chęć zwiększenia wnętrza wiąże się z wybieraniem jasnych farb na ściany, z kolei próba zmniejszenia pomieszczenia niesie za sobą dobór ciemniejszych barw. Jednakże jak to jest z meblami? Czy za pomocą ich kolorów można optycznie zwiększyć daną przestrzeń? 

Sypialnia i garderoba

Najczęściej najmniejsze pokoje w domach adaptowane są na pomieszczenia do spania i przechowywania ubrań. To właśnie w sypialniach i garderobach pożądane jest stworzenie wrażenia większej przestrzeni, niż ma to miejsce w rzeczywistości. Można to zrobić za pomocą wyposażenia. Osoby projektujące garderoby w Poznaniu obok kierowania się wymiarami wnętrza biorą pod uwagę kolorystykę. Zarówno w pokoju do spania, jak i przechowywania ubrań królują wówczas jasne meble, które odbijają naturalne światło, a przez to sprawiają wrażenie większej przestrzeni. 

Łazienka – wykonać niewykonalne

Okazuje się, że za pomocą odpowiednich kolorów mebli można powiększyć także łazienkę. Zwłaszcza, jeśli ta nie obejmuje wiele przestrzeni. Wówczas jasną barwę obicia warto połączyć z zamontowanymi w meblach łazienkowych lustrami. Współgranie tych dwóch elementów skutecznie wpłynie na optyczny odbiór wnętrza, czyniąc je zdecydowanie większym w oczach użytkownika. Jeśli zamontowanie luster w meblach jest w Twoim przypadku niemożliwe, wówczas zastąp je błyszczącymi elementami lub połyskującym blatem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*