Na co zwrócić uwagę wybierając okna dla domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okno wbrew pozorom składa się z większej ilości elementów niż może się wydawać. W zależności od modelu mogą też spełniać zupełnie inne funkcje. Niektóre lepiej zabezpieczają dom, a inne dobrze go izolują, utrzymując temperaturę wnętrza. Dla wielu kluczowa w takich momentach jest cena, ale czasami lepiej dopłacić, inwestując na przyszłość. Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie okien? 

Materiał wykonania 

Okna występują zazwyczaj w trzech różnych wariantach. Najczęściej są drewniane, aluminiowe lub wykonane z PCV. Właśnie te ostatnie najczęściej spotykane są w Polsce, a kojarzą się z charakterystyczną białą barwą. Popularność PCV bierze się z dobrej izolacji. Są też bardzo proste w montażu, a w razie potrzeby może pomóc nam firma, o czym można się przekonać pod adresem strony http://www.erka-systemy.pl/strona/Montaz-Serwis/Montaz-okienOstatnio popularne stały się również wersje drewniane, które co prawda gorzej izolują niż PCV, ale nadają domowi stylu. Najrzadziej stosowane są wersje aluminiowe, które pasują do nowoczesnych budynków – bardzo często również wieżowców. 

Dodatkowe funkcje okna

W zależności od modelu okna można spodziewać się po nim innych funkcji. Przykładowo okna dachowe świetnie oświetlają dom. Niektóre modele posiadają specjalne klamki antywłamaniowe, co zwiększa bezpieczeństwo domu. W wielu pokojach przydatne będą okna uchylne, których celem jest wywietrzenie domu. Odpowiednio oszklona ściana może pełnić nawet rolę drzwi. Opcji jest zatem całkiem sporo. Najważniejsze jednak, żeby okno nie przepuszczało zimna oraz zapewniło docieranie do wnętrza promieni słonecznych. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*