Na czym polega ozonowanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stroje motocyklowe, odzież narciarska, skórzane płaszcze, kombinezony robocze, przebrania karnawałowe oraz obuwie sportowe to elementy garderoby wyjątkowo narażone na zabrudzenia. Nierzadko też z powodu zalegających w nich drobnoustrojów, bakterii i grzybów wydzielają nieprzyjemny zapach. Z tego powodu powinny być regularnie poddawane nowoczesnemu zabiegowi ozonowania.  Co ciekawe, poddawane jemu mogą być też wnętrza domu czy auta.

Proces nieskomplikowany, a jednocześnie bardzo skuteczny

Ozonowanie ubrań polega przede wszystkim na włożeniu ich do specjalnej komory (w formie szafy dezynfekcyjnej), gdzie zostają poddane działaniu ozonu w odpowiednim stężeniu. Wnika on głęboko w strukturę materiału, wchodząc w ścisłą reakcję z wszelkimi zabrudzeniami. W ten sposób powoduje ich utlenianie (rozkład na czynniki pierwsze), czego efektem jest całkowite wyeliminowanie groźnych zarazków oraz brzydkich aromatów (dymu papierosowego, spalenizny, a nawet stęchlizny). Taki zabieg trwa zazwyczaj średnio od jednej do trzech godzin – oczywiście w zależności od skali problemu

. Dla wielu osób ogromne znaczenie ma fakt, że jest w pełni bezpieczny dla wszelkich elementów garderoby i obuwia, zapewniając im optymalną świeżość, a także poprawiając podstawowe cechy użytkowe. Dodajmy, że ozon jest gazem ponadprzeciętnie nietrwałym, co oznacza, że po zetknięciu z bakteriami i wirusami w całości je niszczy, a jednocześnie ulega przekształceniu w czysty, w pełni zdrowy dla ludzi tlen. Z przykładem takiej usługi można zapoznać się na https://pralnia.bielsko.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*