O czym należy pamiętać jeżdżąc rowerem do pracy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W miarę ocieplania się pogody wielu rowerzystów będzie wracać do swojej rutyny.

Jeśli myślisz o jeździe rowerem do pracy lub szkoły, oto kilka rzeczy do rozważenia:

Kaski mogą uratować życie

Kask jest najważniejszym elementem wyposażenia bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze i jest wymagany przez prawo w wielu krajach. Dobrze dopasowany kask może zmniejszyć ryzyko urazu głowy o 85%. Oprócz noszenia kasku, należy zawsze stosować się do wskazówki dotyczącej bezpieczeństwa. Noś jasną odzież, dzięki której będziesz widoczny dla kierowców.

Serwisowanie roweru

Regularnie konserwuj swój rower, aby zapewnić jego bezpieczeństwo i dobry stan techniczny. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, zabierz rower do sklepu rowerowego i zleć wykonanie tej pracy. Jest tez opcja skorzystania z usługi mobilnego serwisu rowerowego, który jest dobrym rozwiązaniem dla osób pracujących w biurach. Chcąc skorzystać z tego typu usługi, można skierować się po pomoc z następującej strony https://bike2box.com/mobilny-serwis-rowerowy-katowice.

Ubezpieczenie

Większość ubezpieczeń samochodowych zapewnia ograniczone pokrycie dla rowerzystów, którzy doznali obrażeń podczas jazdy po drogach publicznych. Może ono jednak pokrywać jedynie koszty leczenia, a nie utracony dochód z tytułu czasu wolnego od pracy. Oprócz zwykłego ubezpieczenia samochodowego, mogą Państwo rozważyć zakup specjalnego ubezpieczenia rowerowego. Ten rodzaj polisy może pokryć szkody na rowerze, jak również koszty leczenia, jeśli doznamy obrażeń podczas jazdy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*