Odzież rowerowa – jak się ubrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy nadchodzi wiosna i dni są cieplejsze i bardziej słoneczna, bardzo dużo osób przesiada się z auta lub komunikacji miejskiej na rower. Nic w tym dziwnego, jest to całkowicie darmowy środek transportu, który dodatkowo służy naszemu zdrowiu oraz dobremu samopoczuciu. Jednak jeśli pragniemy każdego dnia dojeżdżać nim do pracy lub szkoły warto zainwestować w odpowiednią odzież.

Nawet kilka kilometrów pokonanych rowerem sprawia, że intensywniej się pocimy, szczególnie jeśli nie jesteśmy zbyt aktywni fizycznie. Raczej nikt nie chce siedzieć cały dzień w przepoconym ubraniu, dlatego zawsze warto wyjechać kilka minut wcześniej, żeby móc przebrać się z odzieży rowerowej na zwykłą. W sklepach sportowych znajdziemy wygodne komplety przeznaczone dla rowerzystów, wykonane są ze specjalnych tkanin, które wchłaniają pot, jednocześnie pozwalając naszej skórze oddychać. W okresie letnim, kiedy często panują upały, warto zakładać komplet rowerowy z odkrytymi łydkami oraz ramionami, wówczas jazda będzie znacznie bardziej przyjemna. Z kolei osoby, które korzystają z roweru również zimą, mogą wybrać zestaw ocieplany, w którym nawet największy mróz nie będzie nam straszny. Oprócz specjalnej odzieży warto zainwestować też w wygodne, sportowe buty, można w pracy zmienić je na bardziej reprezentacyjną parę. Poza tym jeżeli poruszamy się rowerem po mieście, w tym po zatłoczonych ulicach, koniecznie trzeba pamiętać o założeniu kasku. Dzięki niemu nasza głowa będzie doskonale chroniona w razie niebezpiecznego upadku.

Duży wybór odzieży rowerowej znajdziesz np. w sklepie Virtualbike. Zobacz przykładowy produkt: spodenki rowerowe pearl izumi.

Chcesz wymienić hamulce w swoim rowerze? Sprawdź: hamulce shimano xt m8000! Najlepiej sprzedające się w Virtualbike.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*