Na czym polega hodowla gołębi pocztowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hodowla gołębi pocztowych to przede wszystkim pasja, która potrafi zapewnić wiele radości i przyjemności. Dodatkowym bonusem są w tym przypadku korzyści finansowe, na które liczyć mogą wprawieni hodowcy.

Gdzie można kupić gołębie?

Gołębie pocztowe można kupić zarówno przez internet, jak i w sprzedaży bezpośredniej – sprzyjają temu różnego rodzaju targi i giełdy gołębi. Optymalnym rozwiązaniem jest zakup konkretnych okazów bezpośrednio u hodowcy, można wówczas zobaczyć, w jakich warunkach żyły zwierzęta, czym były żywione i jak trenowane.

Ważną kwestią dla gołębiarzy jest także gatunek ptaków. Największym zainteresowaniem cieszą się gołębie pocztowe, które przy odpowiednim treningu potrafią zapewnić spore dochody. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku priorytetem są systematyczne loty gołębi. Ciekawostką może być fakt, że gołąb pocztowy potrafi pokonać nawet 1000 km w ciągu jednego dnia.

Znakowanie gołębi

Każdy gołębiarz dokłada starań, aby odpowiednio oznaczyć własne ptaki – narzędzie to pozwala nie tylko znaleźć gołębia, który zaginął w czasie lotu, ale w znaczny sposób ułatwia samo prowadzenie hodowli, zwłaszcza w sytuacji, gdy znajdują się w niej gołębie różnych ras i w różnym wieku.

W przypadku gatunków pocztowych doskonałą alternatywą okazują się znaczniki dla gołębi, czyli obrączki, na których znajdują się laserowo wypalane napisy, zawierające np. numer telefonu właściciela ptaka.

Na rynku dostępne są znaczniki w różnych kolorach, ponadto właściciele mogą zamówić rozwiązania z odpowiednio dobraną numeracją, dostosowaną do indywidualnych potrzeb hodowlanych. Wiele różnych akcesoriów przydatnych do hodowli gołębi można znaleźć na https://mojgolab.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*